EMF Mini Euro - Παιχνίδι 50 λεπτών

Το «EMF Mini Euro - Παιχνίδι 50 λεπτών» είναι ένα τουρνουά ποδοσφαίρου 5x5 που διοργανώνεται από την EMF (Ελληνική Μαθητική Αθλητική Ομοσπονδία). Το τουρνουά είναι ανοιχτό σε αγόρια και κορίτσια ηλικίας 12-15 ετών και θα διεξαχθεί από τις 10 έως τις 12 Ιουλίου 2023 στο Αθλητικό Κέντρο του Π.Α.Ο. Καλλιθέας «Άννα Συνοδινού».

Στο τουρνουά θα συμμετάσχουν 16 ομάδες, οι οποίες θα χωριστούν σε τέσσερις ομίλους των τεσσάρων ομάδων. Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα προκρίνονται στην τελική φάση, η οποία θα διεξαχθεί με σύστημα νοκ-άουτ.

Ο αγώνας της τελικής φάσης θα διεξαχθεί σε δύο ημίχρονια των 25 λεπτών το καθένα. Ο κανονικός αγωνιστικός χρόνος κάθε αγώνα είναι 50 λεπτά. Σε περίπτωση ισοπαλίας στον κανονικό χρόνο, ο αγώνας θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι.

Το τουρνουά «EMF Mini Euro - Παιχνίδι 50 λεπτών» είναι μια μοναδική ευκαιρία για τα νέα ταλέντα του ελληνικού ποδοσφαίρου να αγωνιστούν σε ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον και να δείξουν τις ικανότητές τους.